TR EN
Vibriso Facebook Sayfası   Vibriso Twitter Sayfası   Vibriso instagram Sayfası   Vibriso Linkedin Sayfası   Vibriso Youtube Sayfası  

     

Üretim

Kauçuk Hamur ve Ön Şekillendirme

Mikser ( Hamur şekillendirme)  

Vulkanizasyon üretimi için gerekli olan hammaddenin boyutsal olarak şekillendirilmesi gerekmektedir. Bu işlemin öncesinde PLC boyutsal hamur hazırlama(BARWELL) makinesi ve rulo otomatik plaka kesim için hammaddenin belirli bir top ölçüsüne gelmesi gereklidir. Bu amaçla kullanılan mikser cihazımız ön karışım ve diğer hammadde renklendirme işlemleri içinde kullanılmaktadır.PLC boyutsal hamur hazırlama;  

Ön şekillendirme (Barwell) makineleri, genelde baskı-vulkanizasyon süreci için kauçuk hamurun ön hazırlığı için kullanılır. Bu makineler kompresyon preslerine ön-şekil parçası hazırlar.

Müşteri ihtiyacına göre de dizayn edilebilen Ön-şekillendirme makineleri genelde silindir çapına göre anılır ve içine konulabilecek hamur miktarına göre de sınıflandırılır. İhtiyaca göre özel boyutları mevcuttur. İçine konulabilecek hamur miktarı da hamur yoğunluğuna göre değişiklik gösterir.

Ön-şekillendirmenin en önemli özelliği, ürün gramaj ve hassasiyetini makine kendisi otomatik olarak ayarlamaktadır. Makine üzerinde entegre edilmiş hassas özel bir terazi ile bu gramaj ayar işlemi gerçekleştirilir. Aynı zamanda süreçteki bu terazi, kesilen parçaların ağırlığını yeniden kontrol etmek için de kullanılabilir. Bütün bu süreç akışı makinenin PLC ekranından kontrol edilebilir. Diğer benzeri makinelerden farklı olarak Makinelerimiz Ön-şekillendirme makinesi itici ram içinde ikinci bir ram daha vardır, bu ram kauçuk hamur basıncının stabilizesini sürekli ve hassas olarak ayarlar ve kalıba sürekli aynı basınçta hamur gelmesini sağlar. Makine aniden durdurulduğunda da ana ram ile birlikte gerekli ölçüde geri çekilerek kauçuk hamurun kendi statik basıncı ile kalıp dışına akmasını önler. Bu durum kesici bıçakların korunması güvenliği için de önemlidir.

Bu makine maksimum güvenlik sistemi ile donatılmıştır, kullanıcının kaza yapma olasılığı minimum a indirilmiştir. Standart opsiyonu olan GAZ ALMA sistemi sayesinde, kauçuk parça içinde kesinlikle gözenek-gaz oluşumunu engeller. Makine silindirinde dâhili ısıtma sistemi mevcuttur, bu sistem sayesinde soğuk hamur da makine içine konulabilir. Tekli veya çiftli bıçak opsiyonu, kolay kalıp bağlama-sökme hidrolik sistemi makinenin standart özelliğidir.

Üretim hızının oldukça fazla olduğu durumlarda, ön-şekillendirilmiş parçaların anında soğutulması için opsiyonel olarak, bantlı-batch off su soğutma sistemi, makinenin çıkışında mevcuttur.

1 • Çok yüksek sayılarda birim üretim gerektiren kauçuk parçalar,


2 • Kauçuk parçalarda birim gramaj (ağırlık) hassasiyeti,


3 • Kauçuk parçalarda ön-form kalitesi ve minimum fire oranı,


4 • Proses kolaylığı, otomasyon ve işçilik avantajı,
Rulo otomatik kesim;  

Mikser makinesinde hazırlanan rulo veya düz plaka hamurlar makinenin adım sıralaması ayarı ile ölçü ayarlaması yapıldıktan sonra otomatik kesim işlemi ile kalıp için ölçüsel boyutlandırılır ve istenilen gramajda hazır hale getirilir.Kauçuk Hamur ve Ön Şekillendirme Fotoğrafları                       


Ana Sayfa Hakkımızda Medya İletişim
Web Designed by Yazılım Çözümleri